Adres: Wańkowicza 1
Dyrektor: dr Jadwiga Baczewska
Strona WWW: http://www.pm8.zso3.olsztyn.pl/
E-mail: przedszkole8olsztyn@wp.pl

Przedszkole Miejskie nr 8 rozpoczęło swą działalność 01.09.2017r.

Nasze przedszkole jest bardzo kameralne. Jest to miejsce przyjazne dzieciom i rodzicom.

Funkcjonują 3 grupy przedszkolne:

Liski – dzieci 4-letnie,

Motylki - dzieci 4-letnie

Biedroneczki – dzieci 5-letnie.

Liczba dzieci w każdej grupie wynosi 20.

Przedszkole pracuje w godzinach 6.30 – 16.30  i  funkcjonuje przez cały rok.

Każdą grupą opiekują się dwie wychowawczynie oraz woźna oddziałowa.

Do dyspozycji dzieci oddane są 3 sale zajęć, dwie łazienki, sala do zajęć ruchowo-rytmiczno-tanecznych oraz plac zabaw.

Sale wyposażone są w funkcjonalne i estetyczne meble oraz  sprzęt multimedialny. Pomoce dydaktyczne są nowe, dokładnie przemyślane i dostosowane do potrzeb i zainteresowań dzieci. Dbamy, aby wszystko, co otacza nasze przedszkolaki było atrakcyjne i stymulujące rozwój oraz naturalną ciekawość świata.

Stawiamy na naukę poprzez zabawę i doświadczanie.

Zajęcia z języka angielskiego odbywają się w formie zabawy, a język utrwalany jest w codziennych sytuacjach.

Zajęcia ruchowo-rytmiczno-muzyczne prowadzone są przez nauczyciela rytmiki, przy akompaniamencie pianina, gitary i innych instrumentów muzycznych.

Bogato wyposażona biblioteczka zapewnia dzieciom dostęp do pięknej i wartościowej literatury. W przedszkolu realizowana jest innowacja Książeczkowo, której celem jest kształtowanie nawyków czytelniczych.

Posiłki (pierwsze i drugie śniadanie, obiad oraz podwieczorek) przygotowywane są w kuchni szkolnej.

W przedszkolu odbywają się liczne imprezy przedszkolne i  występy dla rodziców. Zorganizowane zostało uroczyste otwarcie przedszkola, na którym dzieci po raz pierwszy zaprezentowały się przed dużą publicznością, pasowanie na przedszkolaka, jasełka, bal karnawałowy, mikołajki,  Dzień Pluszowego Misia, warsztaty bożonarodzeniowe. Przedszkole uczestniczy w akcjach charytatywnych: organizujemy zbiórkę plastikowych nakrętek, gier i zabawek edukacyjnych na rzecz dzieci z Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego. Wspieramy Schronisko dla Zwierząt w Olsztynie, wzięliśmy udział w Biegu na 6 łap.

Dzięki doskonałej lokalizacji oraz połączeniom komunikacji miejskiej dzieci mają możliwość uczestniczenia w atrakcjach odbywających się poza terenem przedszkola (zajęcia w Multicentrum, żywe lekcje np. w sklepie czy Straży Pożarnej, udział w Dniu Kolejarza, itp.).

Nad bezpieczeństwem czuwa system monitorowania oraz elektroniczne zabezpieczenie przed wejściem osób niepowołanych do przedszkola

Dzieci objęte są opieką logopedyczną.

Raz w miesiącu w przedszkolu odbywają się koncerty muzyków Filharmonii Warmińsko - Mazurskiej, a raz na kwartał gościmy Teatr Form Niezależnych Korzunowicz.

PRZEDSZKOLE NR 8 12