Przedszkole "Delfin2" Nowowiejskiego

Dyrektor: Izabela Krzyszycha
Strona WWW: www.przedszkoledelfin.pl
E-mail: przedszkole.delfin@wp.pl

Przedszkole Delfin to miejsce z historią i tradycjami, które od lat jest tworzone z myślą o dzieciach. Nasza pierwsza placówka mieści się przy ul. Kanta 46 w dzielnicy Jaroty. Filia przy ul. Nowowiejskiego 1, została oddana do użytku we wrześniu 2017 r. i w bardzo szybkim czasie podbiła serca przedszkolaków oraz ich rodziców. W przedszkolu są trzy sale dydaktyczne, przestronny korytarz z szatnią, dostosowane do wieku dziecięcego toalety oraz aneksy kuchenne.

Jednym z największych atutów przedszkola jest jego położenie - bliskość Starego Miasta wiąże się z codziennymi spacerami po pięknej okolicy i podziwianiem uroków okolicy. Dzięki temu, że przedszkole mieści się w centrum miasta bardzo często odwiedzamy Bibliotekę ABC, Muzeum Warmii i Mazur oraz kino.

Przedszkole stara się spełniać wszelkie standardy bezpieczeństwa.
W grudniu 2017 zostały zamontowane drzwi z domofonem oraz zworą magnetyczną, dzięki którym tylko upoważnione osoby mogą wejść i wyjść z przedszkola. Każdy rodzic ma chip dostępowy.

W przedszkolu działa całodobowy monitoring.

W przedszkolu są zatrudnione cztery wykwalifikowane nauczycielki oraz pomoc nauczyciela.
Każda z Pań cechuje się ciepłym oraz indywidualnym podejściem do dzieci. W naszym przedszkolu najważniejsze jest dziecko i jego potrzeby.

W naszym przedszkolu dzieci podzielone są na dwie grupy wiekowe:
  • Maluszki (2,5-4 lata)
  • Starszaki (5 – 6 lat)
Zajęcia dydaktyczne dla obu grup prowadzone są oddzielnie – zgodnie z obowiązującym programem nauczania dla danej grupy. W godzinach popołudniowych wszystkie dzieci bawią się razem aż do pojawienia się w przedszkolu rodziców.

Do przedszkola Delfin uczęszczają dzieci różnych narodowości, mówiące w wielu językach. Dzięki możliwości obcowania z innymi kulturami przedszkolaki szybciej rozwijają kompetencje językowe, uczą się tolerancji, stają się otwarte na świat.
W naszym przedszkolu każdy może czuć się bezpiecznie jak u siebie w domu dlatego najczęściej podczas wejścia do przedszkola widzimy uśmiechnięte buzie.

Co jeszcze robimy w naszym przedszkolu?
  • Codzienne spacery po pięknej Olsztyńskiej Starówce;
  • Występy Filharmonii w przedszkolu;
  • Występu Teatru Duet w przedszkolu;
  • Udział w warsztatach w Muzeum Warmii i Mazur;
  • Udział w lekcjach w Bibliotece ABC;
  • Wycieczki do Kina Avangarda i Helios;
  • Warsztaty Rodzinne na świeżym powietrzu np. w Bartbo Butryny;
  • Warsztaty Bożonarodzeniowe i Wielkanocne w przedszkolu;
  • Wycieczki do sal zabaw, Planetarium, UWM;

​Przedszkole Delfin posiada bogatą ofertę zajęć dodatkowych:
- rytmika (1 w tygodniu, 30 minut)
- zajęcia taneczne (1 raz w tygodniu, 30 minut)
- zajęcia z elementami integracji sensorycznej (1 raz w tygodniu, 30 minut)
- logopedia (1 raz w tygodniu, 30 minut)
- język angielski (1 raz w tygodniu grupa młodsza, 2 razy w tygodniu grupa starsza)
- zajęcia matematyczne (1 raz w tygodniu, 30 minut)
- zajęcia kulinarne (1 raz w tygodniu, 30 minut)

Ponadto od przyszłego roku szkolnego w przedszkolu będą realizowane następujące zajęcia:
-robotyka z programowaniem,
-przedsiębiorczość,
-dodatkowe bezpłatne lekcje języka angielskiego
- Klub Małych odkrywców.

Przedszkole w ramach projektu zostanie zaopatrzone w tablice multimedialne, rzutniki, laboratorium chemiczne, klocki i roboty edukacyjne.

CAŁE PRZEDSZKOLE Całe przedszkole 27