Przedszkole Bajkowy Dom 2

Dyrektor: Czesława Polakowska
Strona WWW: bajkowydom.olsztyn.pl
E-mail: przedszkole@bajkowydom.olsztyn.pl

Przedszkole Bajkowy Domznajduje się w Olsztynie przy ul. Wyszyńskiego 22 na osiedlu Kormoran. Budynek wolnostojący jednokondygnacyjny.

Tworzymy jeden oddział - Przedszkole Bajkowy Dom 2 do, którego będą uczęszczać  dzieci w wieku 3-6 lat (25 dzieci). Kandydaci do tego oddziału będą uczestniczyć w elektronicznym naborze obejmującym sieć przedszkoli miejskich w Gminie Olsztyn.

Przedszkole będzie funkcjonowało  zgodnie z ramowym rozkładem dnia, uwzględniając zalecane warunki  i sposób realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Nauczycielki będą posiadały wyższe wykształcenie pedagogiczne  i kompetencje zawodowe,.

Przedszkole włączy się do  sieci Przedszkoli promujących zdrowie.W przedszkolu będą realizowane innowacje pedagogiczne "Zdrowy Przedszkolak to zdrowa i szczęśliwa Rodzina" i "W krainie Matematyki" według koncepcji prof. Edyty Gruszczyk- Kolczyńskiej.

Będziemy kontynuować Program  „Przedszkole Uczące się”, "Przedszkolny Program Edukacji Komunikacyjnej Autochodzik".

Przedszkole będzie uczestniczyło w akcjach charytatywnych, w konkursach miejskich i ogólnopolskich.

Przedszkole posiada dwa place zabaw zabezpieczone dodatkowo ogrodzeniem, wyposażone w atrakcyjny sprzęt zgodny z certyfikatami jakości i bezpieczeństwa.

Przedszkole promuje wartość wychowania przedszkolnego poprzez organizowanie konferencji, uroczystości, festynów, konkursów o zasięgu lokalnym i krajowym , na którym dzieci prezentują programy artystyczne.

Współpracujemy z instytucjami  i z olsztyńskimi placówkami  , z Poradnią Psychologiczno -Pedagogiczną Nr 1 w Olsztynie. Organizujemy pomoc psychologiczno -pedagogiczną dla dzieci , konsultacje i szkolenia dla rodziców.

Przedszkole będzie czynnie współpracować  ze środowiskiem rodzinnym dzieci, proponując  warsztaty, szkolenia , konsultacje, kursy wspomagające rodziców w różnych działaniach ze swoimi dziećmi.  Rodzice i inni członkowie rodzin mogą być również współorganizatorami  sytuacji edukacyjnych, poprzez prezentacje  swoich pasji, hobby,  zawody,  Jesteśmy otwarci na propozycje ze strony Rodziców.

Przedszkole posiada własną kuchnię. Dzieci otrzymują posiłki zgodne z naturalną dietą.

Proponujemy kontynuację tradycji:

1.     dni adaptacyjne i spotkania z rodzicami nowych dzieci,

2.     pasowanie na przedszkolaka,

3.     zabawy andrzejkowe,

4.     imieniny Mikołaja,

5.     spotkania wigilijne,

6.     bal z Mikołajem,

7.     dni: Babci i Dziadka, Rodziny, Dziecka,

8.     konkursy, wystawy związane z realizacją Rocznego Planu Pracy,

9.     zajęcia otwarte, warsztatowe, występy okolicznościowe dla rodziców i innych członków rodzin,

10.   kolorowe dni,

11.   festyny rodzinne,