Niezalogowany
zmień rozmiar:

Przedszkole Niepubliczne MAŁY EUROPEJCZYK

Adres: 5 Wileńskiej Brygady AK (Pstrowskiego) 23
10-601 Olsztyn
pokaż na mapie
Dyrektor: mgr Dorota Traczyk
Strona WWW: www.przedszkoleolsztyn.com
E-mail: edukacja-olsztyn@wp.pl

Opis oferty:Opis placówki:


Przedszkole Niepubliczne MAŁY EUROPEJCZYK zlokalizowane jest przy ul. 5 Wileńskiej Brygady AK 23 (dawna ul. Pstrowskiego). Dwupiętrowy budynek umiejscowiony jest w  otoczeniu pięknej zieleni oraz parkowych alejek spacerowych. Teren wokół przedszkola należy do spokojnego i bezpiecznego zakątka Osiedla Kormoran.  Na podstawie wygranego konkursu ofert ogłoszonego przez Prezydenta Olsztyna z dnia 01.09.2016r., w roku przedszkolnym 2018/2019 Nasza Placówka kontynuuje kolejny rok realizację zadania publicznego w zakresie wychowania przedszkolnego. Wobec tego, Nasze Przedszkole przyjmuje dzieci i prowadzi nabór na rok szkolny 2018/2019 na zasadach przedszkoli miejskich.

Przedszkole prowadzi bezpłatną działalność wychowawczą i dydaktyczną w zakresie realizacji Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego w godzinach 7:00 – 12:00. Czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6.00 – 17.00.

Nasze Przedszkole nastawione jest na  szeroko rozumiany rozwój dziecka tak, aby poznało radość płynącą z zabawy, nauczyło się nawiązywać relacje z innymi dziećmi, z przyjemnością odkrywało i rozumiało otaczający go świat, nauczyło się samodzielności, zasad bezpieczeństwa oraz radzenia sobie z trudnościami, poznało nowe doświadczenia i odnosiło sukcesy. Nasza Placówka pełni funkcje opiekuńcze, wychowawcze i kształcące. Każdemu dziecku tworzy szansę na miarę jego możliwości, wspomaga wszechstronny rozwój dziecka odpowiednio do jego indywidualnych potrzeb. Tworzy bezpieczne warunki do wspólnej zabawy i nauki oraz do harmonijnego rozwoju, do bycia samodzielnym i otwartym na nowe doświadczenia. Celem Przedszkola MAŁY EUROPEJCZYK jest osiągnięcie stanu gotowości do podjęcia nauki w szkole podstawowej oraz odnoszenia sukcesów szkolnych przez Naszych sześciolatków.Oferta:


Sale dydaktyczne, sportowe, rehabilitacyjne oraz specjalistyczne


Przedszkole dysponuje bazą lokalową na bardzo wysokim poziomie spełniającym wymogi wzorowej placówki z zakresu wczesnej edukacji dzieci. W budynku placówki znajduje się 6 nowych, przestronnych sal dydaktycznych, wyposażonych w zabawki i pomoce dydaktyczne, które są dostosowane do określonego przedziału wiekowego. Do dyspozycji przedszkolaków mamy kolorową i przytulną szatnię, przestronną salę gimnastyczną ze ścianą luster i sprzętem sportowym, profesjonalnie wyposażoną salę Integracji Sensorycznej z nowoczesnym sprzętem rehabilitacyjnym, basen z piłeczkami, podwieszkami, ścianką wspinaczkową, drabinkami oraz gabinet logopedyczny i psychologiczny. Wszystkie materiały użyte do wykończenia sal przedszkolnych, sportowych, rehabilitacyjnych oraz specjalistycznych posiadają certyfikaty i są przystosowane do użytkowania przez dzieci.

Posiadamy wspaniałe gry, sprzęty  oraz zabawki edukacyjne, Nasze przedszkolaki są zachwycone nowoczesnym dywanem multimedialnym, który rozwija u dzieci dużą motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji. Tworzymy piękne kąciki zabaw tematycznych i edukacyjnych. Na zajęciach muzycznych Nasi podopieczni korzystają z profesjonalnych instrumentów.


Stołówka i kuchnia


Przedszkole MAŁY EUROPEJCZYK dysponuje oddzielną stołówką o miłej, przyjemnej i nowoczesnej kolorystyce oraz własną kuchnią, w której posiłki przygotowuje z największą starannością Nasz zespół doświadczonych i kreatywnych kucharek.

Przygotowujemy zbilansowane posiłki, które zawierają najwyższe wartości odżywcze i energetyczne. Dbamy o to, aby dania były różnorodne, zawsze świeże i estetycznie podane. Zapoznajemy dzieci z bogactwem aromatów, różnorodnością potraw po przez korzystanie z potraw kuchni innych narodowości. Prowadzimy zajęcia kulinarne, które rozbudzają kulinarną kreatywność dzieci. W menu przedszkolnym uwzględniamy indywidualne potrzeby żywieniowe dzieci np. alergików. Dbamy o atmosferę i kulturę zachowania przy stole, dzieci uczą się, jak należy zachowywać się podczas spożywania posiłków, każdego dnia utrwalając zasady dobrego zachowania i umiejętność posługiwania się sztućcami.


Plac zabaw


Dbając o prawidłowy rozwój ruchowy dzieci, zapewniamy im optymalny czas pobytu na świeżym powietrzu. Nasze przedszkole korzysta z trzech bogato wyposażonych, ogrodzonych placów zabaw. Wyposażone są one w bezpieczną powierzchnię i odpowiednią ilość atestowanych zabawek, dostosowanych do wieku i możliwości dzieci. Place zabaw otoczone są krzewami, roślinami ozdobnymi oraz różnorodnymi drzewami, graniczą z parkowymi alejkami, co daje możliwość dzieciom codziennego obcowania z naturą.

Dzieci mogą wybrać różne formy aktywności: zabawy w piaskownicy, huśtanie na huśtawkach, wchodzenie na równoważnię, zjeżdżanie ze zjeżdżalni lub mogą uczestniczyć w grach i zabawach ruchowych. Organizujemy także spacery i wycieczki, podczas których dokonywane są obserwacje przyrodnicze.

W najbliższym otoczeniu przedszkola położonych jest wiele dodatkowych, ogólnodostępnych placów zabaw, z których dzieci mają możliwość korzystania, bez konieczności przechodzenia przez ulicę czy skrzyżowanie.


Grupy


Przedszkole MAŁY EUROPEJCZYK  w roku przedszkolnym 2018/2019 zorganizowało 6 oddziałów przedszkolnych: Podróżnicy, Odkrywcy, Marzyciele, Wynalazcy, Naukowcy, Tropiciele. Zapewniamy możliwość korzystania z wychowania przedszkolnego dzieciom w wieku 3 – 6 lat.

Zapewniamy optymalną liczbę dzieci w grupie, która zapewnia im właściwy rozwój społeczny, możliwość nawiązania bliższych przyjaźni, indywidualne podejście nauczyciela do każdego dziecka oraz odpowiednie przygotowanie do szkoły. Dokładamy wszelkich starań, by świat dziecka w Naszym Przedszkolu był bezpieczny, estetyczny, kolorowy i przyjazny.


Kadra


Przedszkole zatrudnia wykwalifikowanych nauczycieli oraz 8 specjalistów: psychologa, pedagoga, logopedę, fizjoterapeutę oraz terapeutę Integracji Sensorycznej, 2 pedagogów specjalnych oraz native speakera z języka angielskiego.

Wiedząc, jak ważną rolę w życiu dziecka pełni nauczyciel staramy się, aby w naszym zespole były wyłącznie osoby kreatywne, życzliwe i cierpliwe w stosunku do swoich podopiecznych. Nasi nauczyciele nieustannie motywują wychowanków do odkrywania świata oraz dbają, by dzieci swoje poszukiwania mogły prowadzić w atmosferze szacunku, bezpieczeństwa, miłości i życzliwości.

Nauczyciele oraz specjaliści pracujący w Przedszkolu MAŁY EUROPEJCZYK chętnie i stale rozwijają swoje umiejętności co powoduje, że w swojej pracy wykorzystują najnowsze koncepcje i metody, które gwarantują nauczanie i wychowanie na najwyższym poziomie. 
Zajęcia dodatkowe :

Działamy w oparciu o najlepsze wzorce, posiadamy duże doświadczenie oraz sprawdzone procedury z zakresu wychowania przedszkolnego.
Głównym obszarem naszych planowanych i realizowanych działań dydaktycznych jest realizacja opracowanej przez MEN postawy programowej wychowania przedszkolnego.W Przedszkolu MAŁY EUROPEJCZYK w oparciu o podstawę programową pracujemy na bazie programów integrujących treści z zakresu edukacji społeczno-moralnej, zdrowotnej, przyrodniczej, językowej, matematycznej i artystycznej.

W ramach opłat za czesne realizujemy darmowe zajęcia dydaktyczne oraz specjalistyczne i rehabilitacyjne:

Darmowe zajęcia dodatkowe

Learn – play – fun – autorski program zajęć z native speakerem z języka angielskiego

Kids love dance – własny program warsztatów tanecznych

Zumba for Kids –zajęcia taneczne

Mały artysta – autorski program kreatywnych warsztatów teatralnych

Dźwięki świata – autorski program warsztatów rytmicznych

Wesołe nutki – zajęcia muzyczne

Dziarskie smyki – własny program zajęć sportowych

Czarodziejskie słowa – autorski program warsztatów z savoir-vivre

Mały Masterchef – własny program twórczych warsztatów kulinarnych

Math – Riders – autorski program innowacyjnych warsztatów matematyczno – przyrodniczych

Darmowe zajęcia specjalistyczne i rehabilitacyjne

Sensoplastyka dla najmłodszych – autorskie zajęcia z sensoplastyki

Zajęcia ogólnorozwojowe - autorskie zajęcia prowadzone przez pedagoga specjalnego

Świat emocji - autorski program grupowych warsztatów psychologicznych

Gimnastyka buzi i języka - autorski program grupowych warsztatów logopedyczny

Nutki i bajeczki – własny program warsztatów terapeutycznych z bajkoterapii

Zdrowe stopy i zdrowe plecy – zajęcia korekcyjno-kompensacyjne dla dzieci od 5 roku życia

Integracja na wesoło – gry i zabawy ruchowe z elementami Integracji Sensorycznej

Trzymamy się prosto – autorski program gimnastyki korekcyjnej

Przedszkole organizuje poniżej wymienione zajęcia dodatkowe jeśli zebrana jest odpowiednia ilość dzieci.
Dostępne miejsca:

Nazwa Opis Liczba wolnych miejsc
PRZEDSZKOLE 6, 5, 4, 3 - latki 19

Przykładowe zdjęcia:

Mapa

Rekrutacja ID: 133; Wersja: 8.125.293.1405 Harmonogram ID: 633;