Niezalogowany
zmień rozmiar:

Przedszkole "Delfin 2"

Adres: Kanta 46
10-691 Olsztyn
pokaż na mapie
Dyrektor: Izabela Krzyszycha
Strona WWW: http://przedszkoledelfin.pl
E-mail: przedszkole.delfin@wp.pl

Opis oferty:Opis placówki:

Przedszkole "Delfin 2" to miejsce z historią i tradycjami, które od lat jest tworzone z myślą o dzieciach. Nasza placówka mieści się przy ul. Kanta 46 na osiedlu Jaroty, z dala od ulicznego zgiełku, w spokojnej i bezpiecznej dzielnicy. Jest to budynek wolnostojący, w obrębie, którego znajdują się trzy duże place zabaw wyposażone w sprzęt odpowiedni do wieku dziecka. Przedszkole posiada własny plac zabaw, ogrodzony i wyposażony w zestaw metalowy do zabawy, huśtawki, piaskownicę. Do dyspozycji dzieci są fantazyjnie urządzone 3 sale, dwie szatnie, łazienka. Ponadto dysponujemy drugim punktem, który mieści się przy ul. Nowowiejskiego 1 i został oddany do użytku we wrześniu 2017 roku.
W naszym przedszkolu są miejsca dla 32 dzieci, które przebywają w 2 grupach: 
- Maluchy- Zuchy (2,5-4 lata)
- Starszaki- Pewniaki (5-6 lat)

Zajęcia dydaktyczne dla obu grup prowadzone są oddzielnie- zgodnie z obowiązującym programem nauczania dla danej grupy. W godzinach popołudniowych wszystkie dzieci bawią się razem, aż do pojawienia się w przedszkolu rodziców.

Posiłki przygotowywane są przez firmę cateringową: Mniam, mniam z uwzględnieniem zaleceń specjalistów do spraw żywienia oraz lekarzy alergologów. Rytm dnia wyznaczają:
8.30 śniadanie - 11.30 zupa- 14.00 obiad (II danie)- 16.00 podwieczorek. Taki podział posiłków sprawia, że dzieci chętniej i więcej zjadają.
Odpowiednio dobrana kolorystyka wnętrz, funkcjonalność oraz przestrzenność pomieszczeń stanowią dobrą bazę dla organizacji życia przedszkolnego.
Właściwy wystój sal, stosowne wyposażenie oraz eksponowanie prac dzieci pozwalają nam stworzyć miejsce przyjazne i bezpieczne. Zapewniamy pełną opiekę od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30-17.30 przez 12 miesięcy w roku. Zapewniamy dzieciom bezpieczeństwo oraz komfortowe warunki pobytu. Przedszkole objęte jest całodobową ochroną oraz monitoringiem. W budynku funkcjonuje system kontroli dostępu, dzięki któremu tylko upoważnione osoby mogą wejść i wyjść z przedszkola. Każdy rodzic ma chip dostępowy.Oferta:
Przedszkole „Delfin 2” tworzy profesjonalna kadra. Wszyscy nauczyciele są ekspertami w zakresie nowoczesnych metod dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych. Legitymują się wykształceniem kierunkowym, często poszerzanym o liczne szkolenia specjalistyczne oraz studia podyplomowe. Przedszkolaki mogą liczyć na indywidualne podejście, co gwarantuje ich prawidłowy rozwój psychofizyczny. Posiadamy również gabinet do przeprowadzania konsultacji i rozmów z rodzicami. Nauczyciele raz w tygodniu mają dyżury konsultacyjne. Jest to okazja do wymiany spostrzeżeń, informacji o postępach w rozwoju i zachowaniu dziecka w placówce. Dodatkowo w ramach wsparcia rodziny prowadzone są nieodpłatnie mediacje, terapie rodzinne oraz udzielane jest wsparcie procesu wychowawczego. Placówka pozwala dzieciom w spokojnych i zdrowych warunkach poznawać świat, gromadzić doświadczenia i wiedzę, kształcić umiejętności niezbędne do wkraczania w kolejne etapy życia.Wysoki poziom nauczania to jeden z priorytetów edukacyjnych Przedszkola „Delfin 2”. Celem przedszkola jest wychowanie ludzi śmiałych, przedsiębiorczych, mających dobry kontakt z otoczeniem, dobrze radzących sobie w życiu. Organizacja zajęć uwzględnia równowagę pomiędzy swobodną zabawą, grami, aktywnością na świeżym powietrzu oraz zajęciami edukacyjnymi. Dbamy o bardzo dobre przygotowanie do nauki w szkole podstawowej, stawiając na językowy i artystyczny rozwój dzieci. Zapewniamy w przedszkolu komfortowe warunki do nauki. Tworzymy atmosferę zaufania i wzajemnego szacunku, która sprzyja zdobywaniu wiedzy oraz dobrym relacjom dzieci, nauczycieli i rodziców.


Zajęcia dodatkowe :
Logopedia-kształtowanie prawidłowej mowy, dbanie o jej jak najlepszy rozwój; bogacenie słownika dziecka; doskonalenie mowy; usuwanie wad wymowy (diagnoza, usprawnienie artykulatorów, ćwiczenia oddechowe, wywoływanie i utrwalanie głoski). Profilaktyczne zajęcia grupowe odbywają się raz w tygodniu po pół godziny. Natomiast dzieci potrzebujące większego wsparcia logopedycznego biorą udział w zajęciach indywidualnych zgodnie z potrzebami. Ponadto na początku roku szkolnego każde dziecko przechodzi indywidualną diagnozę logopedyczną. Zajęcia indywidualne prowadzone są w przedszkolnym gabinecie logopedycznym.

Język angielski- nauka poprzez zabawę, śpiew z wykorzystaniem różnorodnych, dostosowanych do umiejętności i możliwości dzieci metod i środków dydaktycznych. Dbamy o to, aby język angielski używany był przez dzieci w codziennych przedszkolnych czynnościach (przy posiłkach, w trakcie zabawy, nauki, gdy odwiedzają nas różni goście, itp.). Obowiązkowe zajęcia z języka angielskiego odbywają się raz w tygodniu dla grupy młodszej oraz dwa razy w tygodniu dla grupy starszej. Ponadto rodzice mogą zapisać dziecko na dodatkowe zajęcia z języka angielskiego, które odbywają się dwa razy w tygodniu po pół godziny.

Zajęcia z elementami integracji sensorycznej- są to zajęcia wspomagające sensoryczny rozwój dziecka. Poprzez ruch i odpowiednio dobrane zabawy pomagamy dzieciom prawidłowo reagować na różnorodne bodźce płynące z ciała i otoczenia. Każde zajęcia to nowe ćwiczenia i zabawy, które rodzice śmiało mogą powtarzać ze swoimi dziećmi w domu. Dla obu grup zajęcia odbywają się raz w tygodniu po pół godziny.

Rytmika
- zajęcia rytmiczne to przede wszystkim nauka poprzez wspólną zabawę. Istotą zajęć jest odtwarzanie przebiegu muzycznego za pomocą ruchów ciała, ale jest to również taniec, śpiew, gra na instrumentach, improwizacja ruchowa oraz instrumentalna. Celem zajęć jest wzbudzanie pożądanych emocji i sterowanie nimi, dbanie o integrację przedszkolaków, dostarczanie bogatych doznań estetycznych oraz pomnażanie doświadczeń emocjonalnych i intelektualnych, dbanie o ogólną sprawność psychoruchową dziecka. Zajęcia dla każdej grupy odbywają się raz w tygodniu po pół godziny.

Zajęcia taneczne- taniec jest jednym ze sposobów przeżywania, przekazywania emocji, rozwijania ekspresji ruchowej. To również doskonała forma zabawy, która jest niezwykle atrakcyjna dla dzieci. Taniec uczy koncentracji uwagi, kształtuje jednocześnie estetykę i harmonię ruchów, a także poczucie rytmu. Zajęcia taneczne sprzyjają podnoszeniu sprawności fizycznej oraz stwarzają możliwość pożytecznego i celowego zagospodarowania czasu wolnego.

Zajęcia matematyczne-
cieszą się powodzeniem w każdej z grup. Nie jest to zwykła nauka matematyki! Dzieci uczą się na podstawie nabywania doświadczeń, zabaw konstrukcyjnych, piosenek, rymowanek i zabaw dramowych. Zarówno w grupie młodszej jak i starszej zajęcia odbywają się raz w tygodniu po pół godziny.


Zajęcia kulinarne-
podczas tych zajęć przedszkolaki przygotowują same zdrowe posiłki. Uczą się jak komponować wartościowe produkty na swoich talerzach, poznają nowe smaki i próbują zjadać nawet nieznane rzeczy. Zajęcia kulinarne do jedzonka przekonają każdego niejadka i odbywają się raz w tygodniu po pół godziny.

Ponadto organizujemy dzieciom dodatkowo różnorodne formy aktywności jak na przykład:

       Codzienne spacery;

       Występy Filharmonii w przedszkolu;

       Występy Teatru Duet w przedszkolu;

       Udział w warsztatach w Muzeum Warmii i Mazur;

       Udział w lekcjach w Bibliotece ABC;

       Wycieczki do Multikina;

       Warsztaty Rodzinne na świeżym powietrzu np. w Bartbo Butryny;

       Warsztaty Bożonarodzeniowe i Wielkanocne w przedszkolu;

       Wycieczki do sal zabaw, Planetarium, UWM;

Dostępne miejsca:

Nazwa Opis Liczba wolnych miejsc
PRZEDSZKOLE" DELFIN 2" Cała placówka 9

Przykładowe zdjęcia:

Mapa

Rekrutacja ID: 133; Wersja: 8.125.293.1405 Harmonogram ID: 633;