Przedszkole "Wesoły Promyczek"

E-mail: przedszkole@promyczek.olsztyn.pl

​PRZEDSZKOLE „WESOŁY PROMYCZEK”

• Znakomite położenie przedszkola, na osiedlu Pojezierze
• Bardzo dobra baza lokalowa i wyposażenie co wpływa na poziom nauczania
• Sala gimnastyczna wyposażona w nowoczesny sprzęt sportowy
• Duży, bezpieczny plac zabaw
• Wyżywienie przygotowane we własnej kuchni
• Życzliwa, znakomicie przygotowana kadra pedagogiczna
• Przedszkole czynne jest od 6:30 do 17;30
• Wejście zabezpieczone szyfrowym zamkiem
• Realizujemy nowa podstawę programową, przygotowując dzieci znakomicie do szkoły
• Dzieci biorą udział w wielu konkursach i imprezach przedszkolnych oraz międzyprzedszkolnych
• Realizujemy innowacyjny program Przedszkole Odkrywców Talentów
• Oferujemy opiekę psychologiczna, logopedyczną
• Zajęcia dodatkowe: rytmika i język angielski

Przedszkole „Wesoły Promyczek” zlokalizowane jest na osiedlu Pojezierze na ul. Kołobrzeskiej 27.
Zapewnimy Twojemu dziecku ciekawie i aktywnie spędzony czas, rozwiniemy jego samodzielność, pamięć, koncentrację, kreatywność, sprawność fizyczną i pasję sportową od najmłodszych lat.
Dzięki małym grupom, wspaniałej atmosferze, nasi wykwalifikowani wychowawcy poświęcą czas każdemu dziecku, by poznać i rozwijać jego możliwości, talenty, predyspozycje.
Nowoczesne, przestronne sale, wyposażone w bezpieczne i edukacyjne zabawki, a także własny plac zabaw pozwoli dzieciom na swobodę i nieskrępowaną niczym zabawę.
Domowe posiłki przygotowane w naszej własnej kuchni przekonają do jedzenia największego nawet niejadka.
To wszystko oraz wiele innych atrakcji, sprawi, że Twoje dziecko będzie przychodziło tutaj z radością!

​Placówka dysponuje nową bazą przedszkolną: sale przedszkolne generalnie wyremontowane, nowe wyposażenie i bogata oferta zabawek i pomocy dydaktycznych
• Przedszkole otwarte w godzinach 6:30-17:30, przez cały rok, również w wakacje i ferie zimowe i świąteczne, poza dniami ustawowo wolnymi od pracy
• Własna kuchnia – wysoko wykwalifikowany personel, w pełni wyposażone zaplecze kuchenne zgodnie z przepisami sanitarno-epidemiologicznymi
• Opieka psychologiczno-pedagogiczna Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 i 2
• Personel dydaktyczno – administracyjny placówki: wykształcona kadra z doświadczeniem, dla której dobro dziecka i atmosfera pracy pełna zrozumienia i wsparcia to najważniejsze wartości, z kreatywnymi pomysłami, zaangażowana i chętna do pracy oraz podnoszenia jakości świadczonych przez przedszkole usług
• Rodzice dzieci: zaangażowani w tworzenie placówki od samego początku, chętnie współpracujący z nauczycielami i personelem podczas organizowania sal i terenu przedszkolnego, współtworzący plan pracy przedszkola
• Praca wychowawczo-dydaktyczna w naszym przedszkolu opiera się na programie: „Razem w przedszkolu” autorstwa: Anny Łada-Grodzickiej, Danuty Piotrowskiej, Bożeny Godzimirskiej. W pracy z dziećmi wykorzystujemy tradycyjne i nowatorskie metody między innymi:
• Metoda „Wychowanie bez porażek” – T. Gordon
• Elementy „Ruchu rozwijającego” – W. Sherborne
• Elementy Kinezjologii Edukacyjnej Paula Dennisona
• Elementy Integracji Sensorycznej
• Teoria Inteligencji Wielorakich Howarda Gardnera
Ponadto w przedszkolu realizujemy wiele autorskich programów stworzonych przez naszych pedagogów.

Dzieciom oferujemy zajęcia rytmiczne oraz naukę języka angielskiego.
​Przedszkole realizuje także dodatkowe programy edukacyjne:

• Akcja dbamy o zeby
• Program Akademia Aquafresh
• Program Akademia Zdrowego Przedszkolaka
• Program Kubusiowi Przyjaciele Natury
• Program Szkoła Odkrywców Talentów
• Promyczkowe teatralne „Ene, due, rabe“ - program zajęć teatralnych
• Program edukacji społeczno-przyrodniczej dla dzieci w wieku przedszkolnym – „Przedszkolak – podróżnikiem w świecie przyrody”.
• Akcja „Rodzice czytają dzieciom”
• Akcja Uniwersytet Nowoczesnego Obywatela
• Akcja Promyczkowy Zawrót Głowy

Dzieciom zapewniamy również:
• okolicznościowe imprezy i spotkania odbywające się w przedszkolu (np. pikniki w ogrodzie przedszkolnym, festyny, bale, spotkania z ciekawymi gośćmi, wizyty teatrzyków, koncerty muzyków z filharmonii),
• wycieczki edukacyjne na lekcję muzealną, na zajęcia do teatru, na przedstawienia teatralne, do kina, wycieczki przyrodnicze (do lasu, parku) etc.

OWIECZKI 15