Adres: Żołnierska 24
Dyrektor: Róża Kwiatkowska
Strona WWW: www.przedszkole38olsztyn.szkolna strona.pl
E-mail: pm38@wp.pl

W naszym przedszkolu liczy się dziecko i jego potrzeby Uśmiech

Przedszkole Miejskie nr 38 w Olsztynie znajduje się przy ul. Żołnierskiej 24. Istnieje od 1980 roku. Budynek mieści się na Osiedlu Pojezierze, a jego umiejscowienie zapewnia wygodny dojazd samochodem.

Jest to placówka 6- oddziałowa, w której znajdują miejsce dzieci od 3 do 6 roku życia.

Na terenie przedszkola jest wspaniały ogród, w którym każda z grup dziecięcych posiada swój teren wydzielony żywopłotem. Ogród przedszkolny wyposażony jest w różnorodny sprzęt do zabaw .

Wszystkie przedszkolne sale są, atrakcyjne dla dziecka poprzez nowoczesne wyposażenie w pomoce dydaktyczne i kąciki zainteresowań. W przedszkolu odbywają się przedstawienia teatralne, comiesięczne koncerty muzyków Olsztyńskiej Filharmonii oraz różnego rodzaju uroczystości i imprezy z udziałem rodziców i dzieci.

Nasza placówka jest przedszkolem ekologicznym. Posiadamy certyfikat Zielonej Flagi, przyznany na okres 3 lat.

Nasze przedszkole realizuje innowacje pedagogiczne opracowane przez nauczycielki przedszkola:

1,, Metoda ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne wspomaga rozwój psychoruchowy dziecka"

2. ,, Tanecznym krokiem przez Polskę "

Obecnie rozpoczynamy realizację projektu unijnego ,, Pewny start na dobry początek"

Minimum programowe w naszym przedszkolu

trwa od godz.od 7:30 do 12: 30

Osiągnięcia Przedszkola:

* Wyróżnienie w konkursie plastycznym ,,Moja Biało - Czerwona

* Ogólnopolska akcja" Góra grosza"- organizowana przez MEN

* Udział w projekcie unijnym ,, Pewny start na dobry początek "

* Certyfikat ,,Zielona Flaga " - przyznany na okres 3 lat.

Zajęcia dodatkowe:

* Język angielski dwa razy w tygodniu

* zajęcia Ruchu Rozwijającego metodą W. Sherborne raz w tygodniu.

Jesteśmy otwarci na współpracęŚmiech

ZAPRASZAMY DO NASZEGO PRZEDSZKOLA Śmiech