Niezalogowany
zmień rozmiar:

Przedszkole Miejskie Nr 32

Adres: Murzynowskiego 24
10-684 Olsztyn
pokaż na mapie
Dyrektor: mgr Ewa Zuba
Strona WWW: pm32olsztyn.szkolnastrona.pl
E-mail: pm32@tlen.pl

Opis oferty:Opis placówki:Przedszkole Miejskie Nr 32 w Olsztynie, mieści się na osiedlu "Nagórki" przy ul. Murzynowskiego 24.


Budynek posiada dwie kondygnacje, przestronne korytarze i słoneczne sale zabaw dla dzieci.


Przy każdej sali zabaw znajduje się łazienka. Przedszkole posiada szatnie, salę gimnastyczną, gabinety do prowadzenia zajęć specjalistycznych oraz salę telewizyjno-relaksacyjną ze sprzętem do zajęć integracji sensorycznej.


Zagospodarowany w różnorodną zieleń, bezpieczny ogród przedszkolny wyposażony jest w urządzenia rekreacyjno-sportowe:


"statek", "zestaw z wieżą", "ścieżkę zdrowia", przeplotnie, stałe i wiszące mostki, boisko, 3 duże piaskownice, huśtawki itp.

Niedawno urządziliśmy w ogrodzie "ziołowy ogródek"( z którego wyhodowane zioła wykorzystujemy w przedszkolnej kuchni), lapidarium, piaskownicę paleontologiczną, kompostownik na odpady organiczne i ostoję dla ptaków. Organizujemy tu ciekawe zabawy, badamy, eksperymentujemy i prowadzimy doświadczenia.


Placówka dysponuje własnym parkingiem.

Oferta:

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach: 6.15 - 16.45


Placówka dysponuje 6 oddziałami dla 150 dzieci.

Nasze grupy posiadają własne nazwy:

Grupa I- "Wesołe Kaczuszki"

Grupa II-"Wesołe Kotki"

Grupa III-"Śpiewające Wróbelki"

Grupa IV-"Sprytne Krokodylki"

Grupa V-"Wesołe Żabki"

Grupa VI-"Sowy Mądre Głowy"


W naszym przedszkolu zatrudniona jest wysoko wykwalifikowana kadra. Nauczyciele posiadają dodatkowe kwalifikacje z zakresu: terapii pedagogicznej, socjoterapii, logopedii i oligofrenopedagogiki, umożliwiające zorganizowanie w przedszkolu pomocy psychologiczno-pedagogicznej i specjalistycznej, której potrzebują wychowankowie. Zatrudniamy dodatkowo specjalistę z zakresu integracji sensorycznej. Zajęcia prowadzone przez nauczycieli oparte są na stosowaniu metod aktywizujących, angażujących dzieci w cały proces dydaktyczny m.in. pedagogika zabawy, metoda projektu, lekcje ciszy M. Montessori, kinezjologia edukacyjna P. Dennisona, odimienna nauka czytania wg I. Majchrzak oraz Metoda Dobrego Startu M. Bogdanowicz, praca narzędziami TOC, "Kuferek Tajemnic". Nauczyciele stosują w swojej pracy także techniki multimedialne, bawimy się w "Kodowanie na dywanie". W ramach realizacji podstawy programowej wszystkie dzieci poznają w zabawie i ćwiczeniach język angielski. Przy współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną Nr 1 w Olsztynie oraz specjalistów rozpoznajemy indywidualne potrzeby dzieci i podejmujemy działania, mające na celu wzbogacenie naszej oferty. Obejmujemy opieką i wsparciem dzieci i ich rodziny w ramach kształcenia specjalnego i wczesnego wspomagania rozwoju dziecka w miarę potrzeb.

Jesteśmy przedszkolem promującym zdrowie,prowadzimy i promujemy zdrowy styl życia. Uzyskaliśmy Certyfikat Warmińsko Mazurskiego Kuratora Oświaty "Szkoła Promująca Zdrowie" za promocję zdrowia oraz Certyfikat "Zielona Flaga" za realizację działań ekologicznych. Wdrażamy w życie "Politykę Ochrony Dzieci przed krzywdzeniem ze strony dorosłych". Posiadamy Certyfikat "Chronimy Dzieci". Realizujemy projekty i programy profilaktyczne z zakresu ochrony zdrowia: fizycznego i psychicznego. Nauczyciele, rodzice i dzieci mają możliwość uczestniczenia w szkoleniach i warsztatach na temat zdrowego odżywiania i prawidłowego, aktywnego stylu życia pod kierunkiem edukatora żywieniowego oraz specjalistów. Dbamy o aktywne spędzanie czasu organizując cyklicznie sportowe zmagania przedszkolaków pod hasłem "Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa- Sportowy piątek".  Realizujemy również innowacje pedagogiczne " Porządkuję świat z lapbookiem", "Odczarowujemy słowo patriotyzm".

Dzieci poznają najbliższe środowisko i jego bioróżnorodność. Współpracujemy z Nadleśnictwem Kudypy,Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Ptaków w Olsztynie, bierzemy udział w Ogólnopolskiej Kampanii Wiedzy i Edukacji Przyrodniczej "Bądź na pTAK".

Od wielu lat organizujemy turystykę pieszą przy współpracy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału PTTK. W placówce działa Przedszkolne Koło - "Siedmiomilowe buty" organizujące comiesięczne rajdy piesze dla dzieci i ich rodzin, w ramach których dzieci zdobywają odznaki sprawnościowe. Promując i realizując ideę wolontariatu i wrażliwości na potrzeby innych założyliśmy Przedszkolne Koło "Caritas". Wspieramy rodziny naszych wychowanków przy pomocy "Siatki Miłosierdzia", "Szlachetnej Paczki". Dzieci z naszego przedszkola osiągają wiele sukcesów i satysfakcji z umiejętności społecznego komunikowania się i interaktywnej współpracy. Dbamy o to, aby każde dziecko czuło się bezpiecznie w grupie, mogło ujawniać swój potencjał rozwojowy, aby było dobrze traktowane przez rówieśników i z szacunkiem traktowało innych.

W przedszkolu organizowane są różnorodne uroczystości i imprezy integrujące społeczność przedszkolną:
- pasowanie dzieci trzyletnich na przedszkolaka,
- andrzejkowe wróżby,
- spotkanie z Mikołajem,
- jasełka -grupy starsze, spotkania wigilijne -grupy młodsze,
- bal karnawałowy, - Dzień Babci i Dziadka,
- Dni Rodziny,
- Dzień Dziecka,
- uroczyste zakończenie roku - pożegnanie starszaków.

W przedszkolu promujemy wartości patriotyczne:- Dzień Flagi, - Dzień Języka Ojczystego -Święto  Niepodległości. Bierzemy udział w akcjach organizowanych w mieście i województwie. Realizujemy działania w ramach programu "Szkoła Wierna Dziedzictwu", "Europejskie Dni Dziedzictwa" i "Katyń- ocalić od Zapomnienia".

W ramach współpracy z rodzicami i środowiskiem przedszkole odwiedzają goście, którzy włączają się w proces edukacyjny dzieci. Zapraszamy na zajęcia ciekawe osobowości prezentujące swoje zawody i pasje. Odwiedzają nas przyjezdne teatrzyki,organizujemy wyjazdy do Teatru Lalek, w przedszkolu odbywają się koncerty w wykonaniu muzyków Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie. Organizujemy lekcje muzealne, wycieczki edukacyjne, m.in. do Planetarium, Muzeum Przyrody, na Stare Miasto. Współpracujemy z Uniwersytetem Warmińsko- Mazurskim , z Nieformalnym Teatrem Rodziny Korzunowiczów, z którym realizujemy warsztaty teatralne i Ligą Obrony Kraju, w ramach udziału w obozach proobraonnych, Festiwalach Pieśni Patriotycznej i Wojskowej i ćwiczeniach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Od 2012 r. przedszkole uczestniczy w międzynarodowym programie współpracy z krajami Unii Europejskiej eTwinning, dotyczącym wymiany doświadczeń. Nauczycielki opracowują i wdrażają projekty, podczas których dzieci komunikują się z rówieśnikami z innych krajów za pomocą komunikatorów internetowych. Współpracujemy z partnerami przedszkola i środowiskiem. Włączamy się w inicjatywy osiedla, miasta, projekty ogólnopolskie i międzynarodowe.

Wiele doświadczeń i umiejętności dzieci nabywają poprzez realizację projektów edukacyjnych w których uczestniczą także całe rodziny. Rada Rodziców od wielu lat czynnie i aktywnie włącza się w proces edukacyjny dzieci. Planuje, organizuje i inicjuje wiele działań. Na naszych rodziców zawsze możemy liczyć. Wspieramy ich, wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom. Zorganizowaliśmy "Szkołę dla Rodziców i Wychowawców", punkt konsultacyjny ze specjalistami: neurologopedą, psychologiem.

Przedszkole podkreśla swoją odrębność poprzez regularnie aktualizowaną stronę internetową:

www.pm32olsztyn.szkolnastrona.plZajęcia dodatkowe :


W przedszkolu organizowane są przez nauczycielki i specjalistów nieodpłatne zajęcia dodatkowe rozwijające zdolności i zainteresowania dzieci oraz wspomagające ich prawidłowy rozwój, są to:

- warsztaty plastyczne prowadzone przez nauczycielki przedszkola

- warsztaty socjoterapeutyczne,prowadzone przez specjalistów w ramach projektu MZPiTU w Olsztynie.

- zajęcia korekcyjno-kompensacyjne,integracji sensorycznej i logopedyczne - w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej

- religia - na życzenie rodziców.

Na życzenie rodziców i za zgodą organu prowadzącego przedszkole po godzinach uczęszczania dziecka do przedszkola  możemy organizować zajęcia dodatkowe: taneczno- ruchowe, szachy, piłka nożna.
Dostępne miejsca:

Nazwa Opis Liczba wolnych miejsc
CAŁA PLACÓWKA Liczba miejsc w przedszkolu 59

Przykładowe zdjęcia:

Mapa

Rekrutacja ID: 133; Wersja: 8.125.293.1405 Harmonogram ID: 633;