Adres: Żołnierska 37
Dyrektor: Jadwiga Marszałek
Strona WWW: www.pm24olsztyn.dlaprzedszkoli.eu
E-mail: przedszkolemiejskienr24_xl@wp.pl

​Przedszkole istnieje od 1 września 1981r., mieści się w wolno stojącym piętrowym budynku z nasłonecznionym ogrodem wyposażonym w ekologiczne urządzenia do zabaw dzieci. Sąsiaduje z Ośrodkiem Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczym, Halą Widowiskowo – Sportową, Obserwatorium Astronomicznym, Wojewódzką Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną i Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym. Dojazd do przedszkola od strony ul. Żołnierskiej autobusami nr 107, 111, 116, 117, 120 oraz tramwajami nr 1,2,3, natomiast od strony al. J.Piłsudskiego autobusami nr 105, 106, 113, 128. Przedszkole mieści się z dala od miejskiego hałasu. Teren jest wyjątkowo spokojny. Środowisko, w którym działamy, to Osiedle Kormoran.
Przedszkole posiada pięć dużych sal do zajęć, sale są przestronne i słoneczne, bogato wyposażone w zabawki i pomoce dydaktyczne stymulujące rozwój dziecka. W przedszkolu jest również sala przystosowana do terapii integracji sensorycznej. Placówka wyposażona jest w system alarmowy, monitoring i domofon. Kadra pedagogiczna to 16 nauczycieli z przygotowaniem pedagogicznym i odpowiednimi kwalifikacjami, wspomagana przez 11 osób personelu administracyjno – obsługowego.
Pracujemy w oparciu o Podstawę programową wychowania przedszkolnego, która jest realizowana w godzinach od 7.30 do 12.30. Pracujemy metodami aktywnymi, które sprzyjają rozwijaniu twórczego, krytycznego myślenia dzieci, uczą słuchania i negocjowania, pobudzają do zadawania pytań, dają więcej okazji do posługiwania się językiem i nawiązywania kontaktów z innymi dziećmi. Praca w przedszkolu kieruje się określonymi priorytetami, których celem jest podmiotowość i dobro dziecka.
W przedszkolu organizowanych jest wiele imprez i uroczystości przedszkolnych, w których rodzice biorą czynny udział.

Nasze przedszkole realizuje projekt „Pewny Start na Dobry Początek” dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko - Mazurskiego.
Celem projektu jest zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej. Adresatami projektu są m.in:
- dzieci z niepełnosprawnościami
- dzieci ze stwierdzonymi deficytami
- wszystkie dzieci uczęszczające do przedszkola w związku z realizacją zajęć rozwijających kompetencje kluczowe
- rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola
W ramach realizacji projektu dzieci uczestniczą w różnorodnych zajęciach, których celem jest wspieranie procesu ich rozwoju, m.in.: zajęcia na basenie, arteterapia, sensoplastyka, zajęcia z psem.

Nasze przedszkole ściśle współpracuje z następującymi instytucjami:
- Zespół Szkół Budowlanych w Olsztynie;
- Zespół Szkół Mechaniczno - Energetycznych w Olsztynie;
- Uniwersytet Nowoczesnego Obywatela
- Biblioteka Abecadło w Olsztynie;
- Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie - filia nr 5;
- Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie - filia nr 9;
- Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej;
- Ośrodek Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczy w Olsztynie;
- Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Olsztynie
- Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna nr 1 w Olsztynie;
- Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie;
- Szkoła Podstawowa nr 22 w Olsztynie;
- Uniwersytet Warmińsko - Mazurski w Olsztynie;

Nasze przedszkole promuje zdrowy styl życia oraz aktywność fizyczną dzieci i rodziców, w związku z tym organizowaliśmy m.in:
- Olimpiadę Sportową "Baw się zdrowo i sportowo"
- Wojewódzką Olimpiadę Sportową "Baw się zdrowo i sportowo"
- Wojewódzką Ligę Mistrzów Naki
- Rodzinny Festyn Sportowy.

Nasze przedszkole bierze udział w:
- Programie profilaktyki przemocy wobec dzieci "Chronimy dzieci"
- Międzynarodowym projekcie "Eat responsibly - Jedz odpowiedzialnie"
- Międzynarodowym programie „Zielona Flaga”
- Programie "Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy"
- Programie "Czyste powietrze wokół nas"
- Szwajcarsko - polskim programie zdrowotnym
- Edukacyjnym programie Unii Europejskiej „ eTWINNING”
- Ogólnopolskim programie Autochodzik

Nasze szczególne osiągnięcia to:
- uzyskanie certyfikatu "Chronimy dzieci" przyznawanego w ramach Rządowego programu „Bezpieczna i przyjazna szkoła” placówkom systemu oświaty realizującym Politykę ochrony dzieci przed krzywdzeniem;
- uzyskanie certyfikatu "Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy" wspierającego prawidłowe nawyki żywieniowe u małych dzieci;
- uzyskanie certyfikatu potwierdzającego najwyższą jakość działań dla zrównoważonego rozwoju w ramach programu Zielona Flaga
- uzyskanie certyfikatu Przedszkola Przyjaznego Żywieniu i Aktywności Fizycznej przyznanego w ramach szwajcarsko - polskiego programu zdrowotnego
- uzyskanie certyfikatu za udział w programie Dzieciństwo bez Próchnicy przyznanego w ramach szwajcarsko - polskiego programu zdrowotnego;

Więcej informacji o naszych osiągnięciach i działaniach na naszej stronie internetowej.

- język angielski;
- terapia integracji sensorycznej;
- terapia pedagogiczna;
- zajęcia logopedyczne;
- zajęcia z psychologiem;
- rytmika;
- religia;

Istnieje możliwość zapisania dziecka na odpłatne zajęcia dodatkowe odbywające się w przedszkolu w późnych godzinach popołudniowych: taniec towarzyski, balet, szachy, gimnastyka korekcyjna, robotyka, język angielski.