Adres: Wyspiańskiego 3
Dyrektor: Zofia Danielak
Strona WWW: pm13olsztyn.szkolnastrona.pl
E-mail: pm_13_olsztyn@interia.pl

Przedszkole Miejskie Nr 13 jest jednym z najstarszych przedszkoli miasta Olsztyna. Mieści się w budynku wolnostojącym. Jego drzwi dla najmłodszych otworzyły się w 1962r. Położone jest w dzielnicy „Zatorze” przy ulicy Stanisława Wyspiańskiego 3. Sąsiaduje ze żłobkiem, kościołem i zakonem ojców Franciszkanów. Jest placówką z sześcioma salami do zajęć dla dzieci. Sale są słoneczne, przestronne, wyposażone w nowe meble i zabawki dostosowane do wieku dziecka. Atrakcyjnym miejscem dla przedszkolaków, o każdej porze roku, jest duży ogród. Znajdują się w nim: zadbane i bezpieczne urządzenia do zabaw, ogród kwiatowy, alpinarium, lapidarium,zakątek traw i ogródek ziołowy. Ogród jest też doskonałym miejscem do odkrywania tajemnic przyrody i prowadzenia obserwacji.

Nasze przedszkole jest placówką zaangażowaną w działania na rzecz ochrony środowiska przyrodniczego i społeczności lokalnej. Podejmujemy się wielu przedsięwzięć z tego zakresu. Podjęta współpraca z Olsztyńskim Centrum Edukacji Ekologicznej i Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska w Olsztynie oraz Ośrodkiem Rozwoju Edukacji zaowocowała licznymi osiągnięciami naszej placówki:

• Certyfikat Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty - "Szkoła przyjazna środowisku".
    • Międzynarodowy Certyfikat Zielonej Flagi .
    • Certyfikat „Przedszkole dobrze przygotowujące do szkoły”
    • Tytuł „ Szkoła odkrywców talentów”
    • Krajowa i międzynarodowa odznaka jakości w programie eTwinning
    • Certyfikat w programie europejskim SWISS - "Przedszkole przyjazne żywieniu    i aktywności fizycznej"