Adres: Panasa 12
Dyrektor: Stanisława Ejsymont
Strona WWW: pm9.olsztyn.pl
E-mail: pm9ol@o2.pl

​Przedszkole Miejskie Nr 9 znajduje się na osiedlu Pieczewo.
Placówka posiada 2 oddziały.

Godziny otwarcia: od 6:30 do 16:30

Godziny bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki realizowane są od 7.00 do 12.00.

Przedszkole wyróżnia się estetycznym, przytulnym wnętrzem. Sale wyposażone są w ciekawe pomoce dydaktyczne i atrakcyjne zabawki.
Do dyspozycji dzieci jest również plac zabaw, położony w naturalnej, zielonej scenerii. Ogród przedszkolny jest też miejscem zajęć edukacyjnych.

Przedszkole posiada własna kuchnię, w której przygotowywane są dla dzieci smaczne i zdrowe posiłki.

​Realizując koncepcję przedszkola przyjaznego dziecku i jego rodzicom, tak planujemy i organizujemy pracę, aby spełniać potrzeby, oczekiwania i życzenia odbiorców naszych usług - dzieci i rodziców.
Nasze przedszkole zapewnia bezpieczny, wszechstronny i radosny rozwój wszystkim wychowankom. Traktujemy każde dziecko indywidualnie i podmiotowo. Sprawiamy, że dzieci czują się kochane, akceptowane i szczęśliwe. Przygotowujemy je do przeżywania sukcesu, ale i do radzenia sobie z porażkami. Zapewniamy kompetentnych i życzliwych nauczycieli, którzy poprzez stosowanie różnorodnych form i metod pracy, dają dzieciom możliwość uczestnictwa w ciekawych zabawach i zajęciach, samorealizacji, twórczego działania, kreatywnego myślenia, współpracy z innymi, zdobywania wiadomości i umiejętności, itp.
Absolwenci naszej placówki są bardzo dobrze przygotowani do podjęcia nauki w szkole i odnoszą liczne sukcesy.

Zajęcia rytmiczne; Zajęcia taneczne; Zajęcia sportowe; Zajęcia komputerowe; Zajęcia szachowe; Kółko teatralne; Kółko plastyczne; Kółko przyrodnicze.

- Zajęcia logopedyczne dla dzieci 5-6-letnich - nieodpłatnie.
- Język angielski dla dzieci 3- 4- 5- 6- letnich - nieodpłatnie
- Religia dla dzieci 5- 6-letnich - nieodpłatnie