Przedszkole Miejskie Nr 6 im. Jeana de La Fontaine'a

Dyrektor: Grażyna Kucharska
Strona WWW: http://pm6.olsztyn.pl/
E-mail: przedszkole6@wp.pl

Przedszkole funkcjonuje w dwupiętrowym budynku wolnostojącym, zlokalizowane jest w centrum miasta.
Jesteśmy placówką 5-oddziałową. Sale do zabaw i zajęć są wielofunkcyjne, umożliwiające rozwój zgodnie z potrzebami  i możliwościami dzieci w wieku przedszkolnym, są dobrze wyposażone i estetyczne .
Łazienki posiadają urządzenia dostosowane do wzrostu dzieci, co zapewnia im bezpieczne i komfortowe korzystanie z nich.
Plac zabaw, z którego korzystają dzieci wyposażony jest w nowe zjeżdżalnie, bujaki i sprzęty do ćwiczeń sprawnościowych.
Posiłki dla dzieci przygotowywane są w kuchni przedszkolnej ze świeżych produktów.
Pragniemy, aby nasza placówka była kreatywna, motywowała do działania, tworzyła atmosferę ciągłych poszukiwań.

​Naszym celem jest: zapewnienie wychowankom bezpiecznego, wszechstronnego i radosnego rozwoju, prowadzenie nauczania i wychowania o najwyższej jakości, by w ten sposób przygotować dziecko do lepszego rozumienia świata i odnalezienia w nim swojego miejsca.
Głównym zadaniem wszystkich pracowników przedszkola jest organizowanie środowiska przedszkolnego, dbanie o wszechstronny rozwój dzieci, właściwe kształtowanie ich postaw, przekonań i zainteresowań, wyrabianie umiejętności i sprawności oraz stopniowe poszerzanie ich wiedzy.
Dzieci z naszego przedszkola biorą udział w:
- akcjach ekologicznych, charytatywnych i innych,
- spotkaniach z ciekawymi ludźmi,
- przedstawieniach teatralnych oraz koncertach muzycznych w Filharmonii.
W przedszkolu zapewniamy bogaty kalendarz różnorodnych imprez i uroczystości, które gwarantują dzieciom dobrą zabawę, radość oraz wyzwalają mnóstwo wzruszeń.
Wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna oprócz zajęć dydaktyczno-wychowawczych organizowanych dla wszystkich wychowanków prowadzi również dodatkowe zajęcia z dziećmi potrzebującymi pomocy logopedycznej, terapii pedagogicznej i gimnastyki korekcyjnej.
Opracowane w przedszkolu własne programy dydaktyczno – wychowawcze są dostosowane do potrzeb i zainteresowań naszych wychowanków.
Nasi absolwenci osiągają wysokie wyniki w szkole.

​W przedszkolu prowadzone są nieodpłatnie zajęcia:
języka angielskiego dla wszystkich dzieci,
zajęcia logopedyczne dla dzieci wymagających korekty wymowy,
zajęcia terapii pedagogicznej,
zajęcia gimnastyki korekcyjnej
oraz nauka gry w szachy, zajęcia taneczne, teatralne, komputrowe i plastyczne.